Wiosna przynosi radość i chyba tego nam najbardziej brakuje po długich, pochmurnych miesiącach. Od kilku dni przed naszym domem kwitną przebiśniegi. Choć do kalendarzowej wiosny zostało jeszcze 5 tygodni to my już cieszymy się jej pierwszymi oznakami.

 

 

Dziś 14 II b.r. w naszym domu obchodziliśmy Walentynki tj.  Dzień Zakochanych  Z tej okazji odbyły się u nas zajęcia walentynkowe. Rozmawialiśmy nie tylko o miłości, ale i  o wzajemnym, szacunku oraz przyjaźni. Słuchaliśmy też znanych szlagierów miłosnych i obdarowywaliśmy się Walentynkami. Było jak zawsze bardzo wesoło. Z tej okazji dziękujemy serdecznie Pani Monice z Biblioteki Publicznej w Miliczu za wykonanie pięknych serduszek na patyczku oraz Pani Danusi Kuśnierz za wykonanie pięknych dekoracji.

 

 

2 lutego 2023 r. mieliśmy spotkanie Czytelniczego Klubu Seniora poświęcone P. Wisławie Szymborskiej. Jak zawsze gościem honorowym była „nasza” Pani Monika ( pracownik Biblioteki Publicznej w Miliczu). Tematem wiodącym były wyznania i uczucia. Na koniec wysłuchaliśmy utwór Sanach „Nic dwa razy”. Piosenka ta zawierała słowa znanego wiersza polskiej noblistki Wiesławy Szymborskiej, w którym ukazała miłość i towarzyszące jej przemijanie. Dyskusja podczas spotkania była tak bardzo ciekawa że postanowiliśmy wrócić do tego tematu jeszcze nie raz. W końcu to rok Wisławy Szymborskiej.