9 XII 2022 r. gościliśmy u nas zespół Viatori z Cieszkowa. Panie koncertują dla nas już od wielu lat. Tym razem występ składał się z 2 części: kolędy i pastorałki oraz pieśni biesiadne. Była to dla nas wspaniała okazja do wspólnego śpiewu. O oprawę muzyczną zadbała Pani Urszula Frajman. Składamy serdeczne podziękowania dla całego zespołu Viatori za piękne wydarzenie muzyczne w naszym domu. Kolejny występ zespołu zaplanowany jest już za kilka tygodni.

 

 

W dniu 6 XII 2022 r. w naszym domu odbył się Koncert Mikołajkowy w wykonaniu zespołu Folklor Błonie z Krotoszyna. Piękne Góralskie kolędy wprowadziły nas w świąteczny nastrój. Dużą niespodzianką było dla nas pojawienie się  Mikołaja, którego  nikt z nas się nie spodziewał. Na ręce dyrektora DPS-u P. Anny Milian Mikołaj przekazał okazały prezent, który nas mile zaskoczył. Otrzymaliśmy bowiem mega duży zestaw do tworzenia rękodzieła! Składamy serdeczne podziękowania P. Sławomirowi Strzeleckiemu- Staroście Powiatu Milickiego za przygotowanie mikołajkowego wydarzenia. Dziękujemy też Pani prezes P. Marcie Kowal- Kaczmarek  i P. Marcie Jamrozik (Kierownik Centrum Wolontariatu)  z Fundacji na rzecz Ziemi Milickiej za zaangażowanie się w to wydarzenie i sprawienie nam w tym dniu wiele radości.

 

 

W dniu dzisiejszym zostaliśmy posiadaczami 20 zestawów nowych łóżek rehabilitacyjnych (łóżko, materac, wysięgnik i stolik przyłóżkowy). Składamy serdeczne podziękowania Dolnośląskiemu Urzędowi Wojewódzkiemu we Wrocławiu za pozytywne rozpatrzenie wniosku w tejże sprawie, p. Sławomirowi Strzeleckiemu - Staroście Powiatu Milickiego oraz p. Marzenie Lis-Długosz –Skarbnikowi Powiatu Milickiego za złożenie wniosku i pokrycie kosztu wkładu własnego w wysokości 50% kosztu realizacji zadania. Łączny koszt dofinasowania wyniósł dla nas 80 120 zł. Otrzymane łóżka w najbliższych dniach zostaną przekazane do użytkowania naszym seniorom. Nowoczesne łóżka są wyposażone w pilota, co umożliwia samodzielną zmianę pozycji przez chorego, ułatwią też naszym pracownikom pielęgnację chorych.