W piątek tj. 30 XII 2022 r. uroczyście zakończyliśmy stary rok. Bawiliśmy się aż przy 3 duetach muzycznych: Stanisława Kuśnierza i Danuty Kuśnierz, Tadeusza Kuśnierza i Marzeny Kowalczyk oraz Katarzyny i Julii Lewucha. Nasi artyści po raz kolejny zagrali dla nas charytatywnie za co im serdecznie dziękujemy. Mieszkańcy domu po raz kolejny udowodnili, że w każdym wieku można się bawić szampańsko! Wszelkie ograniczenia ruchowe nie mają w takich okolicznościach żadnego znaczenia. Bawiliśmy się głównie przy muzyce biesiadnej, ale też był akcent bożonarodzeniowy w postaci wspólnego śpiewania kolęd. Były dedykacje i piosenki na życzenie. Niewątpliwą królową naszego balu została Marzena Kowalczyk (nasza pielęgniarka), która wystąpiła w barwnej pięknej cygańskiej sukni. W balu uczestniczyła Anna Milian - dyrektor naszego domu, Monika Szczepańska - dyrektor PCPR w Miliczu oraz nasi niezawodni wolontariusze: Agnieszka Bąk Smyrnów, Kacper Kąkol, Szymon Ruciński, Aleksandra Iskrzycka, Hanna Gibasiewicz, Marcelina Lis i Wiktoria Wołk.

Wigilia i Święta Bożego Narodzenia to czas szczególny, czas refleksji, serdecznych spotkań i składania życzeń. Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia trwały u nas od kilku tygodni. Pięknie przystrojony dom własnoręcznie wykonanymi dekoracjami witał naszych gości. W tym wyjątkowym dniu odwiedzili nas: Ks. Adam Gliwiński (Parafia rzymskokatolicka pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Sułowie), Pan Sławomir Strzelecki (Starosta Powiatu Milickiego), Pan Krzysztof Osmelak (przewodniczący Rady Powiatu) oraz Pani Monika Szczepańska (dyrektor PCPR-u). Przy suto zastawionych stołach znalazły się tradycyjne potrawy wigilijne przygotowane przez pracowników naszej kuchni. Wieczerzę Wigilijną rozpoczęła P. Anna Milian (dyrektor naszego DPS-u), która przedstawiła mieszkańcom zaproszonych gości, złożyła życzenia i podziękowała wszystkim osobom, które zaangażowały się w przygotowania do świąt Bożego Narodzenia w naszym domu. Do życzeń i podziękowań dołączyli się również wszyscy zaproszeni goście. Najważniejszą częścią wieczerzy była wspólna modlitwa poprowadzona przez Ks. Adama Gliwińskiego oraz odczytanie ewangelii wg św. Łukasza o narodzeniu Jezusa przez przedstawicielkę mieszkańców P. Basię. Po modlitwie przyszedł czas na składanie życzeń, łamanie się opłatkiem i wspólne kolędowanie.

 

 

W pięknie udekorowanym domu oczekujemy na Święta Bożego Narodzenia. Poniżej fotorelacja z przygotowań do  naszych wspólnych świąt.