8 stycznia 2023 r. wzięliśmy udział w 43 Herodiadzie organizowanej przez GCK w Cieszkowie. Śpiewaliśmy "Kolęda dla nieobecnych" oraz "Pójdźmy wszyscy do stajenki" i zajęliśmy 3 miejsce. Występowali: Pan Henryk, Pani Helena, wolontariuszka Julia, instruktor k.o. i terapeutka zajęciowa. Przystąpiliśmy również do konkursu na " Najładniejszą szopkę bożonarodzeniową" za którą nas wyróżniono. Było nam bardzo miło że mogliśmy kolejny rok uczestniczyć w konkursie. Za udział w konkursie otrzymaliśmy dyplomy pamiątkowe oraz 2 nagrody rzeczowe: świecznik i zaparzacz do herbaty, kawy i ziół.

 

 

Dzisiaj tj. 10.01.2023 r. mieliśmy niecodzienne zajęcia z muzykoterapii. Pan Piotr (nasz psycholog) uczył naszych mieszkańców gry na Hang Drumie. Jest bardzo unikatowy instrument uważany za najnowszy instrument świata. Mieszkańcy podczas zajęć pod opieką Pana Piotra uczyli się gry na tym wyjątkowym instrumencie. Dźwięk tego instrumentu brzmi pięknie! Można go porównać do gry na harfie. Dzisiaj każdy uczestnik tego mógł poczuć się kompozytorem a za razem artystą, który daje wyjątkowy koncert. Panie Piotrze dziękujemy za tą niespodziankę i mamy nadzieję, że jeszcze to powtórzymy.

 

 

Zakończyliśmy wspaniałą MISJĘ PIERNIK Wolontariusze z całej Polski obdarowali naszych mieszkańców upominkami, piernikami, opłatkami oraz pięknie wykonanymi kartkami świątecznymi. Misja Piernik powstała 2 lata temu w czasie pandemii Covid 19. Jej zasięg ma już charakter ogólnopolski. Dziękujemy z całego serca za zaproszenie nas do tej wspaniałej akcji. Drodzy Wolontariusze! Sprawiliście naszym mieszkańcom ogromną radość.

Nasi darczyńcy: Przedszkole Lokomotywa Nr 2 w Krakowie, Zespół Szkół Specjalnych w Świebodzicach, Paulina i Kubuś Szafraniec, Urszula Kaleta, SP nr 8 w Chrzanowie, gr. Kaktusy Helenki, Sportowa Szkoła Podstawowa nr 72 we Wrocławiu, Ciacho z Lukrem, Klasa II SP 6 w Tarnobrzegu, Katarzyna Jeleń-Malarczyk, Aga z @akadry_agami, Karolina Kiereś, Katja Markiewska Flesik, Martyna Kazimierek, Zuzanna Białkowska, Gosia Dyjaczyńska.