21 marca 2023r. tradycyjnie powitaliśmy Panią Wiosnę. Kukła Pani Zimy zdecydowała się jeszcze na zrobienie kilku ostatnich pamiątkowych zdjęć z mieszkańcami i uciekła w siną dal. Nikt jej nie wołał ani nie zatrzymywał… Wraz z nadejściem wiosny zaświeciło słońce i zrobiło się cieplej na dworze. Nasze serca wypełniła wiosenna radość na którą tak długo czekaliśmy.

W piątek w dniu 17 kwietnia 2023 r. ks. Mateusz Mielnik odprawił w Naszym DPS-ie uroczystą Drogę Krzyżową. Trzech naszych pracowników podjęło się pełnienia roli ministrantów (P. Jan Załęczny, Jan Kłopocki i Bogdan Kowalski). W tym roku stacje drogi wytyczone były na parterze naszego domu (stołówka, łącznik, pokoje chorych, biblioteka itp.). Podczas nabożeństwa mieszkańcy wspólnie z pracownikami i wolontariuszami odtworzyli symbolicznie drogę męki Chrystusa na śmierć. Koordynatorkami tegorocznej Drogi Krzyżowej były: P. Agnieszka Lewucha (instruktor k.o.) oraz P. Agnieszka Pieniężna (terapeuta). Drogi Krzyżowe odprawiane są w naszym DPS-ie w każdy piątek Wielkiego Postu- prowadzą je od kilku lat nasi niezawodni wolontariusze pod przewodnictwem wolontariuszki P. Agnieszki Bąk-Smyrnów

 

 

W sobotę 11 marca 2023r. w godzinach wieczornych mieszkańcy nasi wraz z opiekunami uczestniczyli w koncercie Łukasza Zagrobelnego z okazji Dnia Kobiet. Organizatorem koncertu był Ośrodek Kultury w Miliczu. Dziękujemy serdecznie Pani Sylwii Szydłowskiej- Małeckiej – dyrektor O.K. w Miliczu za bezpłatne zaproszenie nas na ten wspaniały występ.