Dnia 06.05.2022 r. po długiej przerwie odbyły się w naszej bibliotece zajęcia literackie z przedstawicielką Biblioteki Publicznej w Miliczu - panią Moniką. Z okazji miesiąca bibliotek rozmawialiśmy właśnie o bibliotekach i o książkach, ale zrodziły się też inne ciekawe tematy. Było bardzo miło, więc postanowiliśmy nadrobić stracony przez pandemie czas i umówiliśmy się z panią Moniką na kolejne spotkanie już na następny tydzień.

 

 

 

W dniu 20 kwietnia 2022 r. spotkała nas miła niespodzianka otrzymaliśmy nową kuchenkę gazową. Dziękujemy Prezes Fundacji na Rzecz Ziemi Milickiej Marcie Kowal-Kaczmarek oraz Monice Szczepańskiej dyr. PCPR w Miliczu za przekazanie nam tej darowizny.

 

 

Nikt się tego nie spodziewał, że startując w konkursie: „Obrzędy i Obyczaje Wielkanocne” (organizowanym przez Gminne Centrum Kultury w Cieszkowie) wywalczymy I miejsce w kategorii „Najładniejszy Stroik” Wielkanocny oraz II miejsce w kategorii „Najładniejsza Pisanka”. Radość jest ogromna, gdyż o podium rywalizowało ponad 70 osób. Dziękujemy Pani dyrektor GCK w Cieszkowie za zorganizowanie tego pięknego konkursu. Nagroda jaką otrzymaliśmy (zegar ścienny) wisi już w holu naszego domu.