SZCZEPIENIA PRZECIWKO COVID- 19

      W miesiącu styczniu i lutym 2021 r. nasi mieszkańcy oraz pracownicy zostali zaszczepieni przeciwko COVID-19. Szczepienia w naszym DPS-e cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Zarówno mieszkańcy jak i pracownicy  zostali zaszczepieni szczepionką Pfizer. Wśród mieszkańców na szczepienie zgodziło się aż 98 % mieszkańców (2 osoby nie wyraziły zgody). 4-ech  nowoprzyjętych mieszkańców nadal oczekuje na przyjęcie pierwszej dawki szczepionki. Wśród pracowników spośród 74 osób 69 tj. ponad 93 %  zdecydowało się, że chce się zaszczepić. Większość z nas miała obawy, czy zgodzić się na szczepienie, co jest ludzkie. Ostateczną decyzję o zaszczepieniu podjęliśmy solidarnie, gdyż czujemy się odpowiedzialni za osoby, które są pod naszą opieką. Wiemy, że nie wszyscy mieszkańcy będą mogli otrzymać szczepionkę. Jedynie 5-u pracowników naszego DPS-u nie wyraziło zgody na szczepienie. Niestety 18 osób z personelu  nadal oczekuje na rozpoczęcie procesu szczepienia. Osoby te maja przyjąć pierwszą dawkę szczepionki w miesiącu marcu b.r. Opóźnienie w szczepieniach jest spowodowane brakiem dostępności szczepionek. Dziś mija tydzień od przyjęcia przez nas drugiej dawki szczepionki.  Proces szczepienia w naszym DPS-e przebiegał bardzo sprawnie i nie odnotowano żadnych poważniejszych komplikacji poszczepiennych. Nasz DPS należy do nielicznych DPS-ów na który nie nakładano kwarantanny. Oznacza to, że w  naszym domu nie doszło do masowych zakażeń koronawirusem. Ostatni rok był dla nas szczególnie trudny. Dzięki szczepieniom wierzymy, że teraz zaświeci dla nas słońce smile i nasz los się odmieni.

Anna Milian- dyrektor DPS w Miliczu 


 

ANIELSKI PREZENT

       Każdy ma swojego anioła stróża a my no cóż, mamy ich wielu! W dniu 24 lutego 2021 r. otrzymaliśmy (już po raz drugi) ponad 100 pięknych porcelanowych kubków z wizerunkiem aniołka. Dary przekazał nam nasz zaprzyjaźniony darczyńca Pan Ryszard Spychalski.


 

WALENTYNKI

    W dniu 14 lutego b.r.  obchodziliśmy „Walentynki”.  Jest to święto zakochanych. Mieszkańców naszych  w tym dniu odwiedziły Panie Walentynki. Panie przekazały naszym podopiecznym Kartki Walentynkowe  oraz słodycze. Tym razem upominki i Walentynki  dla mieszkańców otrzymaliśmy od Szkolnego Koła Wolontariackiego  działającego przy SP2 w Miliczu za co serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy wsparli tą akcję.