NOWA OFERTA W NASZYM DPS-e

       Z ogromną przyjemnością informujemy, że od początku lipca b.r. mieszkańcy nasi (posiadający I gr. inwalidzką lub znaczny stopień niepełnosprawności) mają możliwość korzystania z bezpłatnej rehabilitacji domowej. Odbywa się ona na terenie naszego DPS-u. Skorzystanie z bezpłatnej rehabilitacji  jest uwarunkowane spełnieniem określonych kryteriów związanych ze stanem zdrowia danej osoby  i zakwalifikowaniem jej przez NFZ. Na dzień dzisiejszy z takiej pomocy korzysta już 10 osób. Liczymy na to, że liczba ta będzie wkrótce wzrastać.  

 


 

DARY OD PCK W MILICZU

    Dziękujemy serdeczne  OR PCK w Miliczu za bezpłatne przekazanie nam środków ochrony osobistej. W ramach tej darowizny otrzymaliśmy 105 płynów do dezynfekcji rąk  (op. 0,5 l) oraz 100 szt. jednorazowych fartuchów ochronnych. Dary dostarczyła nam P. Julia Grzenda (pracownik PCK).


 

BUDLEJE W NASZYM OGRODZIE

      Od początku lipca w naszym ogrodzie mamy okazję podziwiać „Zloty motyli”. Dzieje się to za sprawą naszego P. Stasia który hoduje Budleje zwane potocznie Motylim Krzewem. Występuje ona naturalnie w Chinach i Japonii. Dzięki tej roślinie codziennie odwiedzają nas  barwne motyle, które zwabiane są ciekawym zapachem tych roślin.