Z okazji Dnia Matki 26.05 odwiedziła nas siostra Helena, która odprawiła z nami w Kaplicy piękna Majówkę. Odwiedził nas również uczeń 8 klasy Szkoły Podstawowej - Robert, który pięknie zagrał pieśni Maryjne. W miesiącu maju na terenie DPS-u modliliśmy się regularnie Litanią Loretańską do Najświętszej Maryi Panny. Mieszkańcy nasi bardzo lubią nabożeństwa majowe. Dziś  z sentymentem wspominają jak kiedyś w przeszłości modlili się w maju przy przydrożnych krzyżach.

 

 

 

26.05.2022 odbyła się wycieczka do Zagrody Pszczółki Przyjaciółki w Katarzynowie. Uczestniczyliśmy w ciekawych warsztatach prowadzonych przez Panią  właścicielkę Zagrody. Podczas warsztatów mieliśmy okazję spróbować jak smakuje miód rzepakowy. W trakcie warsztatów zaproszono nas na poczęstunek. Na koniec kupiliśmy sobie miodzik.

Dziękujemy Pani Bednarek za umilenie nam pszczelich chwil spędzonych w Katarzynowie.

 

 

 

Dziś odbyły się w Bibliotece zajęcia literackie pt.: „Życie i pontyfikat Jana Pawła II” Była to na prośbę mieszkańców druga tura zajęć. Uczestnicy słuchali z ogromnym zaciekawieniem. Na koniec odbyła się dyskusja oraz zaśpiewaliśmy „Barkę”. Mieszkańcy mogli również obejrzeć kronikę DPS i powspominać wcześniejsze wydarzenia z życia domu.