W dniu 23 XII 2022 r. 123 mieszkańców naszego DPS-u dostało świąteczne paczki od Fundacji Biedronki. Do programu „Radosne Święta z Fundacją Biedronki” zakwalifikowało się łącznie blisko 370 placówek, w tym nasza. Przebywa w nich ponad 30 000 podopiecznych. Wartość ufundowanych prezentów, które zawierają słodycze i kosmetyki, sięga 1,2 mln zł.
Fundacja Biedronki pomaga osobom starszym, a dla nich święta to szczególnie trudny czas, który przypomina o braku bliskich osób, samotności i trudach dnia codziennego. Z tego powodu Fundacja kolejny raz przekazała seniorom upominki. W skład wysłanych paczek weszły: m.in. śliwki w czekoladzie, pierniki, chałwa, ciastka, herbata oraz kosmetyki – szampon i żel pod prysznic.

CYTAT ORGANIZACJI

Program „Radosne Święta z Fundacją Biedronki” przeznaczony jest dla podmiotów sprawujących opiekę głównie nad seniorami, którym Fundacja Biedronki wysłała im bożonarodzeniowe prezenty. Do projektu zakwalifikowały się ośrodki z całego kraju, jednak najwięcej instytucji, które otrzymały paczki, znajduje się w województwie śląskim (19%). Największy procent uczestników projektu stanowią Domy Pomocy Społecznej (54%), drugie miejsce pod tym względem zajmują Zakłady Opiekuńczo-Lecznicze (16%). Paczki dla seniorów trafiły również do mieszkańców hospicjów i schronisk dla bezdomnych.

O Fundacji Biedronki

Fundacja Biedronki została powołana w kwietniu 2020 roku. Fundacja podejmuje inicjatywy na rzecz przeciwdziałania ubóstwu, niedożywieniu, samotności i wykluczeniu społecznemu osób starszych. W 2022 uruchomiła program „Danie Wspólnych Chwil”, realizowany wspólnie z 90 Kołami Gospodyń Wiejskich, które przygotowują posiłki dla samotnych seniorów. Rozwija w partnerstwie z innymi organizacjami pomocowymi programy takie jak „Na codzienne zakupy” czy „Karta dobra”, w których potrzebujące osoby starsze otrzymują przedpłaconą kartę na zakupy do sklepów Biedronka. Fundacja reaguje również na sytuacje kryzysowe – prowadziła m.in. projekt pomocy w czasie pandemii i trzy programy na rzecz Ukrainy. Na programy społeczne przeznaczyła blisko 100 mln złotych (status na grudzień 2022).

Otrzymane paczki świąteczne były kolejnym miłym gestem ze strony Fundacji Biedronki i sprawiły wiele radości naszym seniorom za co serdecznie dziękujemy.

Anna Milian- dyrektor milickiego DPS-u

 

 

Pracownicy firmy Mahle z Krotoszyna z własnej inicjatywy zorganizowali dla naszego DPS-u świąteczną akcję charytatywną. W dniu 21 XII 2022 r. delegacja z zakładu pracy obdarowała nas pokaźna paczką z darami. Były to zestawy polskiej pościeli z satyny bawełnianej, ręczniki kąpielowe, żele pod prysznic, własnoręcznie wykonane pierniczki oraz inne słodycze. Serdecznie dziękujemy za wszystkie otrzymane dary, była to dla nas bardzo miła niespodzianka. Firma Male zajmuje się produkcją tulei cylindrowych dla samochodów ciężarowych i osobowych, tulei wielkogabarytowych, zestawów cylindrowo tłokowych (zestawy naprawcze), prowadnic zaworowych itp.

 

 

We wtorek 20 XII 2022 r odwiedziły nas dzieci z kl. II B z SP nr 2 w Miliczu. Nasi goście przyszli do nas wraz z opiekunami Olimpią Kossakowską (świetlica szkolna) oraz Agnieszką Stasiak (wychowawca klasy II B ). Nasi młodzi przyjaciele złożyli nam życzenia świąteczne, zaśpiewali kolędę oraz obdarowali nas własnoręcznie zrobionymi kartkami, pierniczkami i słodyczami. Dziękujemy Wam kochani za taki miły przedświąteczny gest i zapraszamy Was na wspólne kolędowanie po Nowym Roku.