Z radością informujemy, że w dniu 18 listopada 2022r. odbyło się pierwsze spotkanie organizacyjne dyrektora DPS-u Anny Milian z Renatą Moczulską (I LO Milicz), Agnieszką Bąk-Smyrnów (wieloletnim liderem naszych wolontariuszy) oraz uczniami LO, którzy chcą powrócić do nas na wolontariat. Podczas spotkania dyrektor DPS-u A. Milian opowiadała o trudnościach funkcjonowania DPS-u podczas pandemii Covid-19 oraz sposobach łagodzenia jej skutków w DPS-e. Omówiono także wstępnie zasady „nowego” wolontariatu. Doszło też do pierwszego po długiej przerwie spotkania naszych gości z mieszkańcami. To było do przewidzenia, że spotkanie seniorów z wolontariuszami wywoła u nas łzy wzruszenia. Były, uściski, uśmiechy, spacery i jak zawsze towarzyszyła nam muzyka. Kolejne spotkanie organizacyjne w tej sprawie odbędzie się jeszcze w tym tygodniu

 

 

Składamy serdeczne podziękowania dla „Fundacji Biedronki” za kolejne już przekazanie nam darów z okazji Świąt Bożego Narodzenia. W ramach tej pomocy otrzymaliśmy: kremy do ciała, żele pod prysznic, szampony, śliwki w czekoladzie, czekolady, chałwy, herbaty, ciastka, pierniki a nawet gotowe torebki prezentowe. Z produktów tych przygotujemy w grudniu świąteczne paczki dla naszych 123 mieszkańców. Fundacja Biedronki wspiera nasz dom już od 3 lat!

 

 

W dniu 15 listopada 2022 r. odwiedziła nas delegacja Przedszkola Samorządowego w Miliczu P. Agnieszka Dobrzańska- Streich i P. Jolanta Dera. Otrzymaliśmy piękne życzenia od naszych milusińskich i personelu przedszkola z okazji Dnia Seniora. Byliśmy tez bardzo miło zaskoczeni prezentami dla naszych seniorów. Składamy serdeczne podziękowania dla P. Doroty Biernat- dyrektor Przedszkola Samorządowego w Miliczu, pracownikom przedszkola oraz dzieciom i ich rodzicom za udział w zbiórce słodkości i herbatek dla naszych mieszkańców naszego DPS-u.