Tegoroczny czerwiec przywitał nas piękną wakacyjną pogodą. Jest to wspaniała okazja do zwiedzania naszej okolicy. Zaledwie 400 metrów od naszego domu znajduje się piękny park Maltzanów. Dzisiaj Pan Jasiu i Stasiu mieli okazję zobaczyć go po raz pierwszy

 

 

W tym tygodniu w naszym domu odbyły się bardzo ciekawe zajęcia integracyjne, które rozłożyliśmy na dwa etapy. Pierwszym etapem było spotkanie z panią Moniką z Biblioteki Publicznej, mieszkańcami oraz naszymi gośćmi ze Szkoły Podstawowej im Astrid Lindgren (P. Anią Lidią, Ulą, Majką i Anią). Tematem spotkania była poezja oraz uczucia autorów wierszy. Potem wraz z naszymi gośćmi odwiedziliśmy panią Cecylię w jej pokoju. Mieszkanka recytowała wiersze i opowiadała ciekawe historie. Dziś goście przyszli ponownie i spotkali się z mieszkańcami w bibliotece gdzie tematem dyskusji było: „Dzieciństwo dawniej i dziś”. Na koniec odwiedzający spotkali się jeszcze raz panią Cecylię aby porozmawiać z panią o życiu góralskim. Integracja międzypokoleniowa jest wspaniała i niesie za sobą wiele korzyści. Dziewczynki zapowiedziały, że jeszcze do nas wrócą.

 

 

19 maja 2023 r. odbyło się spotkanie naszego Koła Krawieckiego. Tym razem uczyłyśmy się szyć zawieszki w kształcie serduszka oraz gumki do włosów Scrunchie. Podczas zajęć okazało się, że nasza Pani Tereska posiada niezwykłą wiedzę praktyczną jak i teoretyczną z zakresu krawiectwa. Zajęcia prowadziły: P. Anna Milian- dyrektor naszego domu, P. Agnieszka Pieniężna- terapeuta i P. Agnieszka Lewucha- instruktor k.o. Podczas zajęć powstały kolorowe rękodzieła, które planujemy wkrótce przekazać jako upominki dla zaprzyjaźnionej fundacji.