ODWIEDZINY PANI ANI

Pani Ania Pieniężna (SOSzW w Miliczu) od wielu lat przychodzi do nas ze swoimi Wychowankami. W tym roku Pani Ania przyszła sama z kartkami i życzeniami od swoich podopiecznych. Dziękujemy za pamięć i oczekujemy kolejnych spotkań z młodzieżą.


 

ŻYCZENIA OD PAŃ Z „LOWE”

   W dniu 12 kwietnia odwiedziły nas z życzeniami uczestniczki Akademii Wiedzy Koniecznej „LOWE”.  Akademia działa przy zespole szkół im. Tadeusza Kościuszki przy ul. Trzebnickiej. Dziękujemy rękodzielniczkom za: życzenia, piękną okazałą palmę wielkanocną oraz kartkę świąteczną.


 

DROGA KRZYŻOWA MIESZKAŃCÓW I PRACOWNIKÓW NASZEGO DPS-u

       W piątek w dniu 12 kwietnia 2019 r. ks. Wojciech Sulima odprawił w Naszym DPS-ie uroczystą Drogę Krzyżową. W tym roku stacje drogi wytyczone były na parterze naszego domu ( stołówka, łącznik, pokoje chorych, biblioteka itp.). Podczas nabożeństwa mieszkańcy wspólnie z pracownikami odtworzyli symbolicznie drogę męki Chrystusa na śmierć. Koordynatorem tegorocznej Drogi Krzyżowej był P. Robert Wąż- pracownik socjalny. Drogi Krzyżowe odprawiane są w naszym DPS-ie  w każdy piątek Wielkiego Postu- prowadzą je od kilku lat nasi niezawodni wolontariusze pod przewodnictwem P. Agnieszki Bąk- Smyrnów.


 

OBRZĘDY I OBYCZAJE WIELKANOCNE

       W dniu 11 kwietnia 2019 r. mieszkańcy nasi uczestniczyli w gali rozdania nagród w Gminnym Centrum Kultury w Cieszkowie. Jak co roku prace nasze zostały nagrodzone. Tym razem otrzymaliśmy wyróżnienie za przygotowaną własnoręcznie pisankę. Cieszymy się nie tylko z wyróżnienia, ale i też z otrzymanej nagrody. Tym razem był to czajnik elektryczny.


 

PRZEDŚWIĄTECZNE WARSZTATY

   2 kwietnia 2019 r. mieszkanki nasze uczestniczyły w przedświątecznych warsztatach zorganizowanych przez pracowników Biblioteki Pedagogicznej w Miliczu. Panie nasze tym razem wspólnie z uczennicami z Zespołu Szkół przy ul. Trzebnickiej w Miliczu wykonywały ozdoby wielkanocne.