ANDRZREJKI Z WRÓŻKĄ MONIKĄ

     29 X 2019 r. mieliśmy wieczór Andrzejkowy. Jak co roku były wróżby i konkursy. W rolę naszej wróżki wcieliła się Pani Monika Cieśla z Biblioteki Publicznej w Miliczu, która przygotowała i przeprowadziła dla nas zabawy Andrzejkowe. Z przymrużeniem oczekujemy spełnienia wszystkich wróżb. Do wspólnej zabawy przyłączyli się również nasi niezawodni wolontariusze, którzy pomagali nam przy organizacji Andrzejek.


 

DZIĘKUJEMY PANI ASI

    Nicholasa Sparksa nie trzeba chyba nikomu przedstawiać, bo jest to znany powieściopisarz na całym świecie. Z wielką radością informujemy, że od dzisiaj tj. 18 XI  2019 r. zostaliśmy  szczęśliwymi posiadaczami całej kolekcji książek tego autora. Taką miłą niespodziankę sprawiła nam Pani Asia Tomkiewicz z Milicza (nasza pracownica). Pani Asiu jeszcze raz dziękujemy, że zdecydowała się Pani podarować tym książkom drugie życie. Obiecujemy, że nie będą one u nas  leżeć na półkach i się kurzyć. Wiemy, że  sprawią one wiele radości naszym mieszkańcom.


 

KONCERT „DLA MOJEJ OJCZYZNY”

      11 listopada 2019 r. wzięliśmy udział w gminnych obchodach z okazji święta Odzyskania Niepodległości. Mieliśmy przyjemność wziąć udział w koncercie pn. „Dla Mojej Ojczyzny”. Na scenie wystąpili: Marta Słociak- Wiszniewska, Arkadiusz Górka oraz Jędrzej Podolak.  Organizatorem koncertu był Ośrodek Kultury w Miliczu. 

 


 

 

LISTOPAD MIESIĄCEM PAMIĘCI O ZMARŁYCH

    Chyba każdy z nas ma już kogoś bliskiego wśród osób zmarłych. My pracownicy DPS-u mamy w sercach nie tylko naszych bliskich i znajomych, ale i też mieszkańców naszego domu. Dla wielu z nich byliśmy jedynymi bliskimi osobami. Towarzyszyliśmy im do ich ostatniego dnia życia. Pamiętamy i dlatego, co roku porządkujemy i dekorujemy ich groby własnoręcznie wykonanymi stroikami, zapalmy znicze oraz modlimy się za ich dusze.

 


 

KONKURS PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ

    W niedzielę 27 X 2019r. braliśmy udział w Konkursie Pieśni Patriotycznej w Cieszkowie. Nasze mieszkanki P. Stasia i P. Marianna zostały wyróżnione przez jury. Otrzymaliśmy dyplom oraz nagrodę rzeczową- czajnik elektryczny. Gratulujemy naszemu duetowi pięknego występu.