DZIEŃ KOBIET

W miłej atmosferze, jak co roku obchodziliśmy Dzień Kobiet. W tym dniu nasi panowie złożyli życzenia wszystkim mieszkankom oraz paniom zatrudnionym w DPS-e. Z okazji tego święta wszystkie panie zamieszkałe w DPS-e oraz nasze pracownice otrzymały kwiatki, które zostały wykonane w ramach zajęć terapeutycznych.


 

WALENTYNKI

       Dzisiaj 14 lutego 2020r. od rana z przymrużeniem oka obchodzimy Dzień Zakochanych tj. Walentynki. W naszym pięknie udekorowanym domu dominował kolor czerwony. Od samego rana dziewczyny nasze: P. Ula, P. Cecylia, P. Helenka i P. Agnieszka wycinały czerwone serduszka.  Po południu w DPS-e uruchomiona została poczta Walentynkowa. W rolę listonoszy wcielili się nasi wolontariusze. Nikt z nas teraz nie wie; Czy dostanie kartkę Walentynkową, Czy też nie? Na wszelki wypadek postanowiliśmy mocno obserwować innych współmieszkańców, żeby nie doszło do sytuacji, że dostaniemy kartkę od anonimowego wielbiciela/wielbicielki. Również dzisiaj grupa przyjaciół zorganizowała sobie domówkę z okazji Walentynek. Cóż następne Walentynki będą dopiero za rok!


 

PRZEBIŚNIEGI

     A tymczasem przed wejściem do naszego domu zakwitły pierwsze w tym roku kwiaty. Te małe niepozorne roślinki zwiastują nam, że przyroda już teraz zaczyna budzić się do życia.


 

75 ROCZNICA WYZWOLENIA AUSCHWITZ

       W dniu 31.01.2020 r. odbyło się w Bibliotece spotkanie z pracownikiem Biblioteki Publicznej P. Moniką Cieślą. Rozmawialiśmy o historii bardzo smutnej, ale i też o przyjaźni, macierzyństwie a nawet o miłości w obozie koncentracyjnym. Pani Monika przyniosła nam kilka książek związanych z tą tematyką. Fragment jednej z nich nam przeczytała. Potem odbyła się długa i niesamowicie ciekawa dyskusja.


 

WYSTĘP BETINEK

       W dniu 24.01.2020 r. wystąpił u nas chór BETINKI. Panie zaśpiewały piękne kolędy w tym jedną w języku niemieckim. Bardziej znane kolędy śpiewaliśmy razem. Dziękujemy Wam dziewczyny za wspaniały występ.