PRZEDŚWIĄTECZNE KOLĘDOWANIE

     17 XII 2019 r. odwiedzili nas podopieczni Milickiego Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych tj. uczestnicy projektu: ”Idę do Pracy”. Było to nasze pierwsze, spontaniczne spotkanie. Nasi goście obdarowali nas własnoręcznie upieczonymi świątecznymi pierniczkami. Przy akompaniamencie gitary (grał Pan Wojciech Piskozub) wysłuchaliśmy solistów, ale również odśpiewaliśmy wspólnie najpiękniejsze polskie kolędy. Dziękujemy Panu Marcinowi Folmerowi (koordynator projektu) za pomysł na to spotkanie, które było dla naszych mieszkańców wspaniałą niespodzianką.


 

WARSZTATY KRAWIECKIE

      12 grudnia 2019r. mieliśmy zajęcia koła krawieckiego. W ramach warsztatów tym razem uszyliśmy etui na sztućce. Głównym dowodzącym spotkania okazał się nasz Pan Marian, który nie dopuścił nikogo z nas do maszyny do szycia! No cóż, nam pozostało tylko wykrajanie materiału i zdobienie. Pan Marian w przeszłości miał swój zakład krawiecki. Szył na zamówienie płaszcze i garnitury. Uszyta przez niego odzież sprzedawana była do krajów Europy zachodniej. Jak się okazało Pan Marian jest prawdziwym ekspertem w szyciu i wiele nas dzisiaj nauczył.


 

NASI NOWI PRZYJACIELE

   Dziś tj. 11 XII 2019 r. odwiedziła nas wychowawczyni z 4 klasy z KOM (Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. Astrid Lindgren w Miliczu), która przyniosła ozdoby świąteczne wykonane przez uczniów dla naszych mieszkańców. Była to kontynuacja naszego wcześniejszego integracyjnego spotkania z dziećmi oraz naszymi mieszkańcami. Dzieci oraz Seniorzy wspólnie malowali choinkę oraz rozmawiali na bardzo ciekawe tematy. Wszyscy pełni wrażeń czekamy na następne spotkanie, które odbędzie się w styczniu podczas wspólnego kolędowania.


 

PRZEDŚWIĄTECZNE ODWIEDZINY

   10 grudnia 2019 r., jak co roku przed każdymi świętami odwiedziła nas młodzież z Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Miliczu wraz z Panią Anią Pieniężną. Uczniowie obdarowali mieszkańców własnoręcznie wykonanymi kartkami świątecznymi. Odwiedziny były doskonałą okazją do złożenia sobie życzeń z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku. Już dziś umówiliśmy się na wspólne kolędowanie po Nowym Roku.


 

BIAŁA WSTĄŻKA

     W dniu 5 XII 2019 r. włączyliśmy się do Światowej Kampanii „BIAŁA WSTĄŻKA”. Kampanię w naszym domu przeprowadziła Pani Monika Szczepańska- dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy w Rodzinie w Miliczu. Pani Monika osobiście opowiadała nam idei „Białej Wstążki”, na koniec przypięła Panom (pracownikom i mieszkańcom) symboliczny znaczek w postaci białej wstążeczki. Nasi mieszkańcy jak widać chętnie pozowali do zdjęć z Panią Moniką. Spotkanie było doskonałą okazją do wymiany miłych i życzliwych gestów.