MUZYKOTERAPIA I ŁĄCZENIE POKOLEŃ

 W dniu 17.01.2020 r. mieliśmy bardzo miłych gości. Przyszły do nas dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Astrid Lindgren, aby wspólnie z naszymi mieszkańcami pośpiewać kolędy. Dzieci mówiły również wiersze i pięknie grały na instrumentach. Wspólnie z nami kolędowała również młodzież, która przyszła do naszych mieszkańców wraz ze swoim nauczycielem, aby wręczyć naszym mieszkańcom kartki z życzeniami z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dziękujemy dzieciom i młodzieży za miło spędzony wspólnie czas.


 

JUBILEUSZOWA HERODIADA W CIESZKOWIE

       12 stycznia 2020 roku wzięliśmy udział w Herodiadzie w Cieszkowie. Pomimo dużej konkurencji udało nam się wywalczyć II miejsce w kategorii na najładniejszą szopkę bożonarodzeniową. Dziękujemy mieszkańcom: P. Zygmuntowi,  P. Basi,  P. Jerzemu i P. Grażynce oraz P. Agnieszce (instruktor ko), P. Robertowi (pracownik socjalny) i  wolontariuszce Julce za reprezentowanie nas w tak wspaniałej uroczystości.


 

POŻEGNANIE STAREGO 2019 ROKU

      Wszystko ma swój początek i koniec. Chcielibyśmy, żeby Nowy Rok 2020 był dla nas łaskawy i szczęśliwy, dlatego dniu 30 XII 2019 r. pożegnaliśmy oficjalnie stary rok. Tradycyjnie już mogliśmy skorzystać z nieodpłatnej oprawy muzycznej Państwa Stanisława i Danuty Kuśnierzów. W organizacji zabawy pomagali nam nasi niezawodni wolontariusze. Poniżej fotorelacja z uroczystości.


 

BOŻE NARODZENIE Z NOWĄ WINDĄ

 

     Wigilia i Święta Bożego Narodzenia to czas szczególny, czas refleksji, serdecznych spotkań i składania życzeń. Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia trwały u nas od kilku tygodni. Pięknie przystrojony dom własnoręcznie wykonanymi dekoracjami witał naszych gości. W tym wyjątkowym dniu  odwiedzili nas: Ks. Zbigniew Topolnicki (Parafia św. Andrzeja Boboli w Miliczu), Pan Sławomir Strzelecki (starosta powiatu milickiego), Pan Krzysztof Osmelak (przewodniczący Rady Powiatu) oraz Pani Monika Szczepańska (dyrektor PCPR-u). Przed Wieczerzą Wigilijną zaproszeni goście z P. Anną Milian (dyrektor DPS-u) oraz P. Elżbietą Nieczypor (kierownik Zespołu Terapeutyczno Opiekuńczego) odwiedzili z życzeniami obłożnie chorych mieszkańców, którzy ze względów zdrowotnych nie mogli udać się na wspólną kolację.  Zanim zasiedliśmy do wspólnego stołu nastąpiło uroczyste otwarcie i poświęcenie naszej nowej windy. Był to prezent od Starostwa Powiatowego w Miliczu, które sfinansowało w połowie wymianę tej windy, pozostałą kwotę pozyskaliśmy z Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu (stara winda ulegała częstym awariom i nie było już do niej dostępnych części zamiennych- koszt jej wymiany wyniósł 147.600 zł). Przy suto zastawionych stołach znalazły się tradycyjne potrawy wigilijne przygotowane przez pracowników naszej kuchni. Wieczerzę Wigilijną rozpoczęła P. Anna Milian (dyrektor DPS-u), która przedstawiła mieszkańcom zaproszonych gości, złożyła życzenia i podziękowała wszystkim osobom, które zaangażowały się w przygotowania do świąt Bożego Narodzenia w naszym domu. Do życzeń i podziękowań dołączyli się również wszyscy zaproszeni goście oraz przedstawiciel mieszkańców P. Zygmunt. Najważniejszą częścią wieczerzy była wspólna modlitwa poprowadzona przez Ks. Zbigniewa Topolnickiego oraz odczytanie ewangelii  wg św. Łukasza o narodzeniu Jezusa.  Po modlitwie przyszedł czas na składanie życzeń i wspólne kolędowanie. Podczas wieczerzy zagrał nasz niezawodny zespół tym razem w innym składzie: Pan Robert Wąż (saksofon), Stanisław i Danuta Kuśnierzowie (akordeon i tamburyn). Podczas kolacji mieszkańcy otrzymali drobne upominki od Mikołaja i Śnieżynki. Wieczorem o godz. 21 w kaplicy domu odbyła się paserka, którą odprawił ks. Michał Miśkiewicz.


 

NIESPODZIANKA OD UCZNIÓW Z SP WE WZIĄCHOWIE WIELKIM

      Dzisiaj odwiedziła nas pani Monika Cieśla z Biblioteki Publicznej w Miliczu, która przyniosła dla naszych mieszkańców paczki zrobione przez Szkolny Klub Wolontariatu działający przy Szkole Podstawowej we Wziąchowie Wielkim. Serdecznie dziękujemy Dyrekcji szkoły, nauczycielom, rodzicom za tak wspaniałe wychowanie dzieci. Jest nam bardzo, bardzo miło!