KONCERT „DLA MOJEJ OJCZYZNY”

      11 listopada 2019 r. wzięliśmy udział w gminnych obchodach z okazji święta Odzyskania Niepodległości. Mieliśmy przyjemność wziąć udział w koncercie pn. „Dla Mojej Ojczyzny”. Na scenie wystąpili: Marta Słociak- Wiszniewska, Arkadiusz Górka oraz Jędrzej Podolak.  Organizatorem koncertu był Ośrodek Kultury w Miliczu. 

 


 

 

LISTOPAD MIESIĄCEM PAMIĘCI O ZMARŁYCH

    Chyba każdy z nas ma już kogoś bliskiego wśród osób zmarłych. My pracownicy DPS-u mamy w sercach nie tylko naszych bliskich i znajomych, ale i też mieszkańców naszego domu. Dla wielu z nich byliśmy jedynymi bliskimi osobami. Towarzyszyliśmy im do ich ostatniego dnia życia. Pamiętamy i dlatego, co roku porządkujemy i dekorujemy ich groby własnoręcznie wykonanymi stroikami, zapalmy znicze oraz modlimy się za ich dusze.

 


 

KONKURS PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ

    W niedzielę 27 X 2019r. braliśmy udział w Konkursie Pieśni Patriotycznej w Cieszkowie. Nasze mieszkanki P. Stasia i P. Marianna zostały wyróżnione przez jury. Otrzymaliśmy dyplom oraz nagrodę rzeczową- czajnik elektryczny. Gratulujemy naszemu duetowi pięknego występu.


 

NASZ DZIEŃ SENIORA

      W piętek 25 X 2019 r. obchodziliśmy uroczyście w pięknie udekorowanym domu Dzień Seniora. Już przy wejściu do DPS-u naszych gości witali (grając na akordeonie) Pan Stanisław Kuśnierz wraz z żoną Danutą. To był wyjątkowy dzień, bo czekał na nas bogaty program artystyczny o tematyce Jesieni Życia. Jako pierwsi wystąpili młodzi artyści z Przedszkola Samorządowego w Miliczu: Grupa Jeżyków i Lisków wraz z wychowawczyniami P. Joanną Pachurką , P. Anną Horbik i Panią dyrektor Dorotą Biernat. Po występie przedszkolaków przyszedł czas na nasze koło teatralne (wystąpili P. Basia, Grażynka i P. Jerzy) oraz P. Danusia i Stanisław Kuśnierzowie (sympatycy naszego wolontariatu). Potem mieliśmy przyjemność wysłuchać znanego lokalnego zespołu Viatori.  W uroczystości z okazji Dni Seniora wzięli udział: P. Halina Góra (Wicestarosta Powiatu Milickiego oraz członek Zarządu Powiatu), P. Piotr Psiuk (członek Zarządu Powiatu), P. Monika Szczepańska (dyrektor PCPR-u),  oraz P. Anna Milian (dyrektor naszego DPS-u). Były kwiaty, upominki, dyplomy,  moc życzeń oraz poczęstunek. Szkoda, że Dzień Seniora nie trwa cały rok!


 

KONCERT WOJCIECHA GĄSOWSKIEGO W MILICZU

      11 października uczestniczyliśmy w „Dniu Seniora Gminy Milicz”. Tym razem mieliśmy przyjemność wysłuchania koncernu Pana Wojciecha Gąsowskiego. Koncert był prawdziwym wydarzeniem artystycznym. Cieszymy się, że piosenkarz jest bardzo otwartym człowiekiem. Po koncercie mieliśmy możliwość nie tylko porozmawiać z Panem Wojtkiem, ale i również zrobić kilka wspólnych zdjęć, co sprawiło nam wiele radości. Organizatorem koncertu była Gmina Milicz oraz Ośrodek Kultury w Miliczu. W fotorelacji wykorzystaliśmy zdjęcia Pana Tomasza Pawlaka z Telewizji Powiatu Milickiego.