BAŃKI MYDLANE

    Czy jest ktoś, kto nie lubi baniek mydlanych? Raczej  nie ! 9  września br. nasza  Pani Kasia zrobiła dla nas warsztaty z puszczania baniek. Była w tym bezkonkurencyjna. Chyba nigdy nie widzieliśmy takich ogromnych mydlanych okazów, które z delikatnością unosiły się nad naszym parkingiem mieniąc się setkami kolorów. Choć są one ulotne i kruche jak to zachwycają nas wszystkich niezależnie od wieku.


 

WYCIECZKA Z WIATREM WE WŁOSACH  

     W dniu 26 sierpnia 2020 r. pojechaliśmy na wycieczkę cool Była ona nietypowa, bo środkiem naszego transportu był elektrobus, który służy do wycieczek krajoznawczych po „Dolinie Baryczy”.  Należy on do „Fundacji Na Rzecz Ziemi Milickiej”. Trasa naszej wycieczki była dostosowana do naszych potrzeb i oczekiwań.  W godzinach rannych wyruszyliśmy w podróż. W trasie obowiązkowo odwiedziliśmy nasz największy kościół pw. Św. Andrzeja Boboli, milicki Rynek oraz Wiatrak Bronisław w Duchowie. Następnie leśnymi drogami dojechaliśmy do Grobli w Stawnie gdzie mieliśmy mały postój i czas na zrobienie pamiątkowych zdjęć w samym centrum Parku Krajobrazowego „Dolina Baryczy”. Dalej pojechaliśmy do Rudy Milickiej do rodzinnej miejscowości naszej P. Agnieszki (instruktor k.o.), gdzie mogliśmy skorzystać z wypożyczenia książek w słynnej Bibliotece Plenerowej, która znajduje się wewnątrz zabytkowego tramwaju. Ostatnim przystankiem naszej wycieczki był milicki zalew. Dziękujemy serdecznie naszemu kierowcy P. Panu Arkadiuszowi Tutakowi prezesowi Fundacji na Rzecz Ziemi Milickiej za mile spędzony czas. Już dziś wiemy, że takich wycieczek prawdopodobnie będzie więcej.


 

OSTOJA KONIKA POLSKIEGO

 

     12.08.2020 r., w piękną słoneczną środę wybraliśmy się na wycieczkę w nasze ulubione miejsce tj. na pobliską Ostoję Konika Polskiego. Jest to urokliwa polana ze stawami- znajduje się ona na szlaku rowerowym Milicz- Koruszka. Ostoja prawie sąsiaduje z naszym DPS-em, bo jest położona niecałe 2 km od naszego domu! Podczas wycieczki mieliśmy okazję zobaczyć i pogłaskać konie a także podczas spaceru podziwiać piękną przyrodę naszego regionu. Skorzystaliśmy również z oferty tamtejszej gastronomi i zjedliśmy pysznego karpia oraz lody. Dziękujemy Pani, która nas obsługiwała za bardzo sprawne przygotowanie naszych posiłków i miłą obsługę smile


 

LATO W NASZYM OGRODZIE

     Bardzo lubimy lato i miło wspominamy z poprzednich lat wycieczki i różne letnie imprezy. Te wakacje niestety są inne. Teraz, jeśli tylko pogoda nam dopisuje, to spędzamy czas w naszym ogrodzie. Lubimy przebywać na świeżym powietrzu, rozmawiać, grać w "Chińczyka", czytać gazety, słuchać muzyki. Największą atrakcją naszego ogrodu są kwiaty naszego Pana Stasia oraz wiewiórki, które zadomowiły się u nas już  na dobre.


 

WYBORY PREZYDENCKIE 2020

     Mieszkańcy naszego DPS-u wzięli udział w wyborach na Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. Dodatkowo tym roku mieszkańcy mogli również zagłosować korespondencyjnie.