NASI NOWI PRZYJACIELE

   Dziś tj. 11 XII 2019 r. odwiedziła nas wychowawczyni z 4 klasy z KOM (Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. Astrid Lindgren w Miliczu), która przyniosła ozdoby świąteczne wykonane przez uczniów dla naszych mieszkańców. Była to kontynuacja naszego wcześniejszego integracyjnego spotkania z dziećmi oraz naszymi mieszkańcami. Dzieci oraz Seniorzy wspólnie malowali choinkę oraz rozmawiali na bardzo ciekawe tematy. Wszyscy pełni wrażeń czekamy na następne spotkanie, które odbędzie się w styczniu podczas wspólnego kolędowania.


 

PRZEDŚWIĄTECZNE ODWIEDZINY

   10 grudnia 2019 r., jak co roku przed każdymi świętami odwiedziła nas młodzież z Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Miliczu wraz z Panią Anią Pieniężną. Uczniowie obdarowali mieszkańców własnoręcznie wykonanymi kartkami świątecznymi. Odwiedziny były doskonałą okazją do złożenia sobie życzeń z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku. Już dziś umówiliśmy się na wspólne kolędowanie po Nowym Roku.


 

BIAŁA WSTĄŻKA

     W dniu 5 XII 2019 r. włączyliśmy się do Światowej Kampanii „BIAŁA WSTĄŻKA”. Kampanię w naszym domu przeprowadziła Pani Monika Szczepańska- dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy w Rodzinie w Miliczu. Pani Monika osobiście opowiadała nam idei „Białej Wstążki”, na koniec przypięła Panom (pracownikom i mieszkańcom) symboliczny znaczek w postaci białej wstążeczki. Nasi mieszkańcy jak widać chętnie pozowali do zdjęć z Panią Moniką. Spotkanie było doskonałą okazją do wymiany miłych i życzliwych gestów.


 

ANDRZREJKI Z WRÓŻKĄ MONIKĄ

     29 X 2019 r. mieliśmy wieczór Andrzejkowy. Jak co roku były wróżby i konkursy. W rolę naszej wróżki wcieliła się Pani Monika Cieśla z Biblioteki Publicznej w Miliczu, która przygotowała i przeprowadziła dla nas zabawy Andrzejkowe. Z przymrużeniem oczekujemy spełnienia wszystkich wróżb. Do wspólnej zabawy przyłączyli się również nasi niezawodni wolontariusze, którzy pomagali nam przy organizacji Andrzejek.


 

DZIĘKUJEMY PANI ASI

    Nicholasa Sparksa nie trzeba chyba nikomu przedstawiać, bo jest to znany powieściopisarz na całym świecie. Z wielką radością informujemy, że od dzisiaj tj. 18 XI  2019 r. zostaliśmy  szczęśliwymi posiadaczami całej kolekcji książek tego autora. Taką miłą niespodziankę sprawiła nam Pani Asia Tomkiewicz z Milicza (nasza pracownica). Pani Asiu jeszcze raz dziękujemy, że zdecydowała się Pani podarować tym książkom drugie życie. Obiecujemy, że nie będą one u nas  leżeć na półkach i się kurzyć. Wiemy, że  sprawią one wiele radości naszym mieszkańcom.