WIOSENNY KONKURS PLASYCZNY

       W niecodziennych okolicznościach odbył się nasz wiosenny konkurs plastyczny. Komisja konkursowa wyłoniła następujących zwycięzców: P. Antoni (I miejsce), P. Helenka i P. Krysia ( II miejsce) oraz P. Beatka (III miejsce). Wszystkim mieszkańcom biorącym udział w konkursie gratulujemy talentów plastycznych.

 


 

WIELKANOC 2020 r.

Wielkanoc to czas otuchy i nadziei. Czas odradzania się wiary w siłę Chrystusa i drugiego człowieka.

Życzymy, aby Święta Wielkanocne przyniosły radość oraz wzajemną życzliwość. By stały się źródłem wzmacniania ducha. Niech Zmartwychwstanie, które niesie odrodzenie, napełni Was pokojem oraz da siłę w pokonywaniu trudności i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość.

życzą:

Anna Milian – dyrektor DPS-u wraz z pracownikami i mieszkańcami

       Kochani krewni naszych mieszkańców, wolontariusze, znajomi, dla nas - pracowników i mieszkańców jest to szczególnie trudny czas. Od 7 tygodni świadomie odizolowaliśmy się od świata zewnętrznego. W tym roku po raz pierwszy w historii domu nie zasiądziemy do wspólnego Śniadania Wielkanocnego, nie zaprosiliśmy gości, nie wysyłaliśmy kartek świątecznych, nie robiliśmy stroików… Podejmujemy wiele trudnych działań i decyzji, żeby chronić naszych mieszkańców.  Od kilku tygodni nasze cudowne Panie w zaciszu domu szyją maseczki ochronne. Od wielu dni wszyscy pracownicy i mieszkańcy chodzą w maseczkach jednorazowych.  Trudno nam było przyzwyczaić się do takiego widoku. Życie nasze w DPS-e jest teraz całkiem inne. Ze względów bezpieczeństwa praktycznie całe życie toczy się w pokojach mieszkańców. Obecnie jedynie kilka osób opuszcza swój pokój i jak nie trudno się domyśleć są to palacze. Teraz nasi podopieczni mają jeszcze więcej czasu na odpoczynek, oglądanie telewizji, jak i na rozmowy z telefoniczne z bliskimi. Cieszymy się, że mamy bardzo dobre warunki lokalowe. Wewnątrz budynku jest patio, a przy każdym pokoju balkon. Dzięki czemu możemy korzystać ze świeżego powietrza nie wychodząc na zewnątrz. Staramy się, żeby to życie wyglądało w miarę normalnie. Pomimo niedoborów kadrowych pracownicy udekorowali wejście przed DPS-em, jak i wnętrze domu. Chociaż prawdopodobnie wielu z nich nie zdążyło z przygotowaniami do świąt we własnym domu. Staramy się jak możemy, żeby to życie było jak najbardziej normalne. Trwa na FB  i stronie internetowej nasza zbiórka środków ochronnych i czystości a także zbiórka finansowa (w poście poniżej możecie dowiedzieć się, jak nam pomóc). Cieszymy się ze wszystkich darów serca przekazanych na nasz dom. Wczoraj jak zawsze nasz pan Marian grał w warcaby z kolegą. Pani Tereska nieustannie pilnuje, żeby nikt nie wychodził z pokoju bez maseczki ochronnej. Solidarnie, więc też nosimy je po pracy.  Dzisiaj Pan Stasiu miał swoje 90 urodziny, były inne niż wszystkie, które obchodził w swoim życiu. Pracownicy nasi odśpiewali mu w patio 100 lat. Były życzenia, a nawet skromny upominek. Rano też Pan Stasiu rozmawiał na Messengerze ze swoimi bliskimi. Mówił, że te urodziny były wyjątkowe! W tym trudnym czasie towarzyszą nam różne emocje. Jesteśmy jednak dobrej myśli, że uda nam się uchronić naszych podopiecznych. Dziękujemy Wam kochani za pomoc rzeczową i finansową, za każde dobre słowo i troskę.

Na zdjęciu nasz dzisiejszy jubilat (na potrzeby zdjęcia chwilowo bez maseczki ochronnej).


 

UWAGA !!!

 

PROWADZIMY ZBIÓRKĘ ŚRODKÓW OCHRONNYCH I ŚRODKÓW CZYSTOŚCI DLA DPS-U W MILICZU

 

       W obliczu pandemii wiele DPS-ów znalazło się w szczególnie trudnej sytuacji. W naszym domu zamieszkuje 123 seniorów, którzy wymagają całodobowej opieki. Jest to największe skupisko osób w podeszłym wieku w całym powiecie milickim. Są to osoby szczególnie zagrożone koronawirusem SARS-COV-2. Od miesiąca lutego tego roku hurtownie chemiczne zaczęły nam ograniczać zakup rękawic jednorazowych i środków dezynfekcyjnych. Ostatecznie dowiedzieliśmy się, że tych artykułów nie ma w magazynie! Rozpoczęliśmy jak wszyscy walkę o ich zakup. Jest to nierówna walka, bo nie jesteśmy podmiotem uprzywilejowanym. Oznacza to, że zakupów dokonujemy na równi z przysłowiowym Kowalskim. My nie poddajemy się, dlatego podejmujemy wiele działań, które chronią naszych seniorów przed groźnym wirusem. W naszym domu mieszkają najbardziej bezbronne osoby. Często są to wasi znajomi, sąsiedzi a nawet krewni. Zróbmy wszystko, żeby zapobiec najgorszemu. Dlatego zwracamy się z gorącą prośbą o pomoc rzeczową dla naszego DPS-u. Dla nas każda pomoc jest ważna. Może, to być: np. pudełko rękawic jednorazowych, malutka butelka żelu, płynu dezynfekcyjnego lub inne środki ochronne i środki czystości czystości.

 

Dary można przekazywać codziennie bezpośrednio do siedziby DPS-u (56-300 Milicz ul. Kombatantów 1) lub wysłać paczkę na wskazany adres.

Można nas również wesprzeć finansowo wpłacając środki pieniężne na konto FUNDUSZU SOLIDARNOŚCIOWEGO prosimy w tytule przelewu wpisać: "Pomoc DPS w Miliczu"

nr konta: 44 9582 0000 2000 0000 0550 0235

 


Anna Milian- dyrektor DPS w Miliczu wraz z pracownikami i mieszkańcami

 tel. kontaktowy  71 38 41 446 mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 


 

 

INFORMACJA O WSTRZYMANIU ODWIEDZIN

Szanowni Państwo z uwagi na zagrożenie epidemiologiczne z dniem 28 lutego 2020 r. (stosując się do pisemnego zalecenia naszego lekarza rodzinnego) DPS w Miliczu został zamknięty dla osób odwiedzających. Powodem tej decyzji są działania profilaktyczne zmniejszenie zachorowania na: grypę, chorób grypopodobnych oraz innych schorzeń wirusowych. Informację o sposobie kontaktu z naszymi mieszkańcami przekazaliśmy (w dniu 27 lutego 2020r.) wszystkim osobom wskazanym do kontaktu.


 

DZIEŃ KOBIET

W miłej atmosferze, jak co roku obchodziliśmy Dzień Kobiet. W tym dniu nasi panowie złożyli życzenia wszystkim mieszkankom oraz paniom zatrudnionym w DPS-e. Z okazji tego święta wszystkie panie zamieszkałe w DPS-e oraz nasze pracownice otrzymały kwiatki, które zostały wykonane w ramach zajęć terapeutycznych.