POŻEGNANIE STAREGO 2019 ROKU

      Wszystko ma swój początek i koniec. Chcielibyśmy, żeby Nowy Rok 2020 był dla nas łaskawy i szczęśliwy, dlatego dniu 30 XII 2019 r. pożegnaliśmy oficjalnie stary rok. Tradycyjnie już mogliśmy skorzystać z nieodpłatnej oprawy muzycznej Państwa Stanisława i Danuty Kuśnierzów. W organizacji zabawy pomagali nam nasi niezawodni wolontariusze. Poniżej fotorelacja z uroczystości.


 

BOŻE NARODZENIE Z NOWĄ WINDĄ

 

     Wigilia i Święta Bożego Narodzenia to czas szczególny, czas refleksji, serdecznych spotkań i składania życzeń. Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia trwały u nas od kilku tygodni. Pięknie przystrojony dom własnoręcznie wykonanymi dekoracjami witał naszych gości. W tym wyjątkowym dniu  odwiedzili nas: Ks. Zbigniew Topolnicki (Parafia św. Andrzeja Boboli w Miliczu), Pan Sławomir Strzelecki (starosta powiatu milickiego), Pan Krzysztof Osmelak (przewodniczący Rady Powiatu) oraz Pani Monika Szczepańska (dyrektor PCPR-u). Przed Wieczerzą Wigilijną zaproszeni goście z P. Anną Milian (dyrektor DPS-u) oraz P. Elżbietą Nieczypor (kierownik Zespołu Terapeutyczno Opiekuńczego) odwiedzili z życzeniami obłożnie chorych mieszkańców, którzy ze względów zdrowotnych nie mogli udać się na wspólną kolację.  Zanim zasiedliśmy do wspólnego stołu nastąpiło uroczyste otwarcie i poświęcenie naszej nowej windy. Był to prezent od Starostwa Powiatowego w Miliczu, które sfinansowało w połowie wymianę tej windy, pozostałą kwotę pozyskaliśmy z Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu (stara winda ulegała częstym awariom i nie było już do niej dostępnych części zamiennych- koszt jej wymiany wyniósł 147.600 zł). Przy suto zastawionych stołach znalazły się tradycyjne potrawy wigilijne przygotowane przez pracowników naszej kuchni. Wieczerzę Wigilijną rozpoczęła P. Anna Milian (dyrektor DPS-u), która przedstawiła mieszkańcom zaproszonych gości, złożyła życzenia i podziękowała wszystkim osobom, które zaangażowały się w przygotowania do świąt Bożego Narodzenia w naszym domu. Do życzeń i podziękowań dołączyli się również wszyscy zaproszeni goście oraz przedstawiciel mieszkańców P. Zygmunt. Najważniejszą częścią wieczerzy była wspólna modlitwa poprowadzona przez Ks. Zbigniewa Topolnickiego oraz odczytanie ewangelii  wg św. Łukasza o narodzeniu Jezusa.  Po modlitwie przyszedł czas na składanie życzeń i wspólne kolędowanie. Podczas wieczerzy zagrał nasz niezawodny zespół tym razem w innym składzie: Pan Robert Wąż (saksofon), Stanisław i Danuta Kuśnierzowie (akordeon i tamburyn). Podczas kolacji mieszkańcy otrzymali drobne upominki od Mikołaja i Śnieżynki. Wieczorem o godz. 21 w kaplicy domu odbyła się paserka, którą odprawił ks. Michał Miśkiewicz.


 

NIESPODZIANKA OD UCZNIÓW Z SP WE WZIĄCHOWIE WIELKIM

      Dzisiaj odwiedziła nas pani Monika Cieśla z Biblioteki Publicznej w Miliczu, która przyniosła dla naszych mieszkańców paczki zrobione przez Szkolny Klub Wolontariatu działający przy Szkole Podstawowej we Wziąchowie Wielkim. Serdecznie dziękujemy Dyrekcji szkoły, nauczycielom, rodzicom za tak wspaniałe wychowanie dzieci. Jest nam bardzo, bardzo miło!


 

PRZEDŚWIĄTECZNE KOLĘDOWANIE

     17 XII 2019 r. odwiedzili nas podopieczni Milickiego Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych tj. uczestnicy projektu: ”Idę do Pracy”. Było to nasze pierwsze, spontaniczne spotkanie. Nasi goście obdarowali nas własnoręcznie upieczonymi świątecznymi pierniczkami. Przy akompaniamencie gitary (grał Pan Wojciech Piskozub) wysłuchaliśmy solistów, ale również odśpiewaliśmy wspólnie najpiękniejsze polskie kolędy. Dziękujemy Panu Marcinowi Folmerowi (koordynator projektu) za pomysł na to spotkanie, które było dla naszych mieszkańców wspaniałą niespodzianką.


 

WARSZTATY KRAWIECKIE

      12 grudnia 2019r. mieliśmy zajęcia koła krawieckiego. W ramach warsztatów tym razem uszyliśmy etui na sztućce. Głównym dowodzącym spotkania okazał się nasz Pan Marian, który nie dopuścił nikogo z nas do maszyny do szycia! No cóż, nam pozostało tylko wykrajanie materiału i zdobienie. Pan Marian w przeszłości miał swój zakład krawiecki. Szył na zamówienie płaszcze i garnitury. Uszyta przez niego odzież sprzedawana była do krajów Europy zachodniej. Jak się okazało Pan Marian jest prawdziwym ekspertem w szyciu i wiele nas dzisiaj nauczył.