75 ROCZNICA WYZWOLENIA AUSCHWITZ

       W dniu 31.01.2020 r. odbyło się w Bibliotece spotkanie z pracownikiem Biblioteki Publicznej P. Moniką Cieślą. Rozmawialiśmy o historii bardzo smutnej, ale i też o przyjaźni, macierzyństwie a nawet o miłości w obozie koncentracyjnym. Pani Monika przyniosła nam kilka książek związanych z tą tematyką. Fragment jednej z nich nam przeczytała. Potem odbyła się długa i niesamowicie ciekawa dyskusja.


 

WYSTĘP BETINEK

       W dniu 24.01.2020 r. wystąpił u nas chór BETINKI. Panie zaśpiewały piękne kolędy w tym jedną w języku niemieckim. Bardziej znane kolędy śpiewaliśmy razem. Dziękujemy Wam dziewczyny za wspaniały występ.


 

ODWIEDZINY PRZYJACIÓŁ

     I znowu mieliśmy gości! Cieszymy się z tych wszystkich wizyt i odwiedzin. W dniu 21.01.2020 r. odwiedzili nas nasi przyjaciele z SOSW wraz z panią Anną Pieniężną, aby pośpiewać z nami kolędy. Dziękujemy Wam kochani, że zawsze o nas pamiętacie!


 

MUZYKOTERAPIA I ŁĄCZENIE POKOLEŃ

 W dniu 17.01.2020 r. mieliśmy bardzo miłych gości. Przyszły do nas dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Astrid Lindgren, aby wspólnie z naszymi mieszkańcami pośpiewać kolędy. Dzieci mówiły również wiersze i pięknie grały na instrumentach. Wspólnie z nami kolędowała również młodzież, która przyszła do naszych mieszkańców wraz ze swoim nauczycielem, aby wręczyć naszym mieszkańcom kartki z życzeniami z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dziękujemy dzieciom i młodzieży za miło spędzony wspólnie czas.


 

JUBILEUSZOWA HERODIADA W CIESZKOWIE

       12 stycznia 2020 roku wzięliśmy udział w Herodiadzie w Cieszkowie. Pomimo dużej konkurencji udało nam się wywalczyć II miejsce w kategorii na najładniejszą szopkę bożonarodzeniową. Dziękujemy mieszkańcom: P. Zygmuntowi,  P. Basi,  P. Jerzemu i P. Grażynce oraz P. Agnieszce (instruktor ko), P. Robertowi (pracownik socjalny) i  wolontariuszce Julce za reprezentowanie nas w tak wspaniałej uroczystości.