URODZINY PANI JÓZEFY

Dzisiaj swoje 92 urodziny obchodziła Pani Józefa. Były kwiaty, tort i życzenia.


 

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2019-2020 r.

      Kochani wolontariusze z okazji zakończenia roku szkolnego chcieliśmy Wam bardzo serdecznie podziękować za Wasz dar serca na rzecz mieszkańców naszego Domu. W tym roku nie było uroczystej gali, uścisków ani wspólnych zdjęć. Nikt z nas nie przypuszczał, że pandemia przerwie niespodziewanie naszą współpracę…Z tęsknotą wspominamy wspólnie spędzony czas i liczymy, że wkrótce wszystko wróci do normalności. Życzymy Wam udanego wypoczynku i samych słonecznych dni. 

Poniżej fotorelacja z ostatniego roku naszej współpracy- autorami zdjęć są wolontariusze.


 

JESTEŚMY ZDROWI !!!

     3 czerwca 2020 r. na polecenie Wojewody Dolnośląskiego pracownicy Domu Pomocy Społecznej w Miliczu zostali przebadani na obecność COVID-19.  Łącznie w tym dniu przebadano 80 osób. Serdecznie dziękujemy żołnierzom z 16 Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej za profesjonalne i sprawne przeprowadzenie badań. Dziękujemy również Panu Rafałowi Nowakowi z milickiego Sanepidu za życzliwość i duże wsparcie w czasie oczekiwania na wyniki badań.


 

SZCZĘŚCIE, RADOŚĆ I UŚMIECH – I TAK TRZYMAĆ!

    Zajęcia z biblioterapii i nie tylko, prowadzone w naszym domu przez instruktora k.o. W nietypowych trudnych czasach odbywają się indywidualnie w pokojach mieszkańców. Od niedawna również na balkonach, z których nasi podopieczni mają piękne widoki. Ostatnio podziwialiśmy przyrodę, rozmawialiśmy o szczęściu i radości a także wspólnej modlitwie. Dodatkowo miłej atmosferze sprzyjają dekoracje oraz piękne kwiaty w całym domu.

Na zdjęciach widzimy: Panią Antosię i Panią Janinę, które oglądają róże rosnące przy ich balkonach oraz wiewiórkę- są one częstymi gośćmi w naszym ogrodzie. Pani Emilia codziennie ma gościa i jest nim piękny gołąbek a Pani Cecylia - nasza Góraleczka prezentuje nam książkę, w której jest ilustracja jej rodzinnego domu.


 

ŚW. JAN PAWEŁ II NA ZAWSZE W NASZYCH SERCACH

     Maj - to miesiąc w którym odmawiamy Litanię Loretańską i śpiewamy pieśni Maryjne, które tak uwielbiał Papież Jan Paweł II. Nasi mieszkańcy pamiętają o Ojcu Świętym, zwłaszcza w tych trudnych chwilach 27.05.2020 r. odbyły się zajęcia indywidualne dla mieszkańców p. n.: " Pamiętamy Ojcze Święty" w ramach zajęć instruktor KO przedstawiła bogaty wybór książek o Janie Pawle II lub napisanych przez samego Ojca Świętego. Odbyły się ciekawe rozmowy i dyskusje o naszym Papieżu polegające na wspomnieniach. Nasza mieszkanka, pani Cecylia, która jest rodowitą góralką znała osobiście Karola Wojtyłę, ponieważ przyjeżdżał z grupą młodzieży do jej miejscowości na spływy kajakowe Dunajcem.