DZIEŃ BABCI I DZIADKA

     21 i 22 stycznia 2021r. obchodziliśmy Dzień Babci i Dzień Dziadka. Każdy mieszkaniec naszego domu otrzymał kartkę z życzeniami, którą przekazała nasza Pani Agnieszka (instruktor k.o.) podczas zajęć indywidualnych. Był to dla nas bardzo miły gest świadczący o tym , że ktoś o nas pamięta. Dziękujemy serdecznie Pani Monice Frankowskiej, która już kolejny raz obdarowała nas kartkami z  życzeniami. Z tej okazji kierujemy wielkie ukłony w kierunku uczniów i nauczycieli Dolnośląskiego Zespołu Szkół Specjalnych przy wielospecjalistycznym Szpitalu w Miliczu, którzy wykonali piękne kartki dla naszych seniorów.


 

SYLWESTER Z WRÓŻKAMI

      31 grudnia 2020 roku naszych mieszkańców odwiedziły 3 wróżki: wróżka miłości, wróżka księżycowa i wróżka szczęścia, które życzyły naszym mieszkańcom spokojnego, radosnego i pełnego miłości Nowego Roku. Nasi podopieczni dostali upominki z Oriflame ( otrzymaliśmy je na początku grudnia od tajemniczych Pań z Bartnik). W tym roku niestety nie mogliśmy zorganizować tradycyjnego balu tak jak, co roku. Mimo wielu ograniczeń tegoroczny Sylwester choć był inny, to na pewno należał do udanych. Teraz pozostaje nam czekać na spełnienie tych wszystkich życzeń. Niech się spełnią wszystkie bez wyjątku!


 

BOŻE NARODZENIE W CZASIE PANDEMII

     Tegoroczne święta były zupełnie inne.

Nikt z mieszkańców nie wyjechał na święta do domu...

Nie zasiedliśmy do wspólnej Wieczerzy Wigilijnej, nie było wspólnego kolędowania…

Nie zaprosiliśmy gości …  

Mimo tego Dziecina Boża przyszła na świat i napełniła nasze serca nadzieją!

Zorganizowanie tegorocznych Świąt Bożego Narodzenia w czasie pandemii z zachowaniem zaleceń sanitarnych i licznych rekomendacji było dla nas niezwykle trudnym zadaniem. Pracownicy naszego DPS-u zadbali o to, żeby ten dzień był wyjątkowy. Jak co roku dom został pięknie udekorowany własnoręcznie przygotowanymi dekoracjami, pracownicy kuchni przygotowali tradycyjne pyszne potrawy świąteczne. W dniu 24 XII 2020 r.  wszystkich mieszkańców odwiedził św. Mikołaj z prezentami, Elf oraz Śnieżynka. Mieliśmy możliwość w kameralnym gronie podzielić się opłatkiem i złożyć sobie życzenia świąteczne. Nie trudno się domyśleć, że życzyliśmy sobie wszyscy powrotu do normalności i dużo, dużo zdrowia dla mieszkańców oraz osób, które pracują w naszym DPS-e. W tym trudnym dla nas czasie spotkało nas wiele życzliwości od milickiej społeczności lokalnej. Każde dobre słowo, modlitwa i wsparcie nabierają teraz szczególnego znaczenia. Od 10 miesięcy pracujemy w ekstremalnie trudnych dla nas warunkach. Mieszkańcy nasi  jak i pracownicy, są już tym bardzo mocno zmęczeni. Życzymy sobie, żeby nadzieja na zmianę rzeczywistości w jakiej teraz się znajdujemy dodała nam sił do dalszej pracy.


 

DZIĘKUJEMY WAM SERDECZNIE

    Tuż przed świętami Bożego Narodzenia spotkało nas dużo życzliwości od osób o wielkim sercu. Składamy serdeczne podziękowania:  Parafii pw św. Andrzeja Boboli w Miliczu, Harcerzom z II- ego Szczepu  im. Janusza Korczaka- Hufiec z Powiatu Trzebnickiego (w szczególności druhnom: Hani Kryszkiewicz, Hani Przybyło i  Darii Baszczak),  Siostrom Felicjankom z Milicza, P. Agnieszce i Adze Ficek, P. Krystynie Mielnik, P. Honoracie Cierpisz, P. Justynie Żarczyńskiej, Technikum Leśnemu, Zespołowi Szkół przy ul. Trzebnickiej, Specjalnemu Ośrodkowi Szkolno- Wychowawczemu w Miliczu, „Zakładom Mięsnym Smolarek” , P. Agnieszce Bąk- Smyrnów oraz wszystkim anonimowym darczyńcom- a było ich naprawdę wielu. Obdarowani zostaliśmy własnoręcznie zrobionymi kartkami, stroikami, upominkami, art. spożywczymi  i różnymi  świątecznymi upominkami.  Były to dla nas naprawdę bardzo miłe gesty. Chociaż nadal jesteśmy domem zamkniętym dla osób odwiedzających, to nasi darczyńcy zadali sobie wiele trudu, żeby dotrzeć do nas osobiście przed świętami, a nawet w samym dniu Wigilii i złożyć nam życzenia w niekonwencjonalny sposób: na parkingu, przez okno czy przed drzwiami DPS-u. Były miłe słowa i wspólne kolędowanie (z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego). Wszystkie te spotkania były bardzo spontaniczne (miały charakter niespodzianki tj. nie były wyreżyserowane ani zapowiedziane), dlatego też większości z nich nie udało nam się udokumentować nad czym bardzo ubolewamy.


 

DZIĘKUJEMY OR PCK W MILICZU

W dniu 17 XII 2020 r.  otrzymaliśmy od  milickiego OR PCK MILICZ pomoc żywnościową i upominki świąteczne. Serdecznie dziękujemy P. Paulinie Kromarek (kierownik PCK) za bardzo miły gest.