DZIEŃ KOBIET

      W miłej atmosferze jak co roku obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kobiet. Święto na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat nabrało innego wymiaru. Dziś  panie  nie otrzymują jak dawniej upominków w postaci towarów deficytowych takich jak: rajstopy, kawa, ręczniki itp. Doceniamy to, że w dzisiejszych czasach  mamy powszechny dostęp do tych artykułów. Z okazji Dnia Kobiet  w naszym DPS-e  panie otrzymały od panów słodkie upominki oraz kartki z życzeniami. Z tej okazji słuchaliśmy również wspólnie piosenek o kobietach, a nasza Pani Agnieszka (instruktor k.o.) czytała wiersze o płci pięknej. Tradycyjnie już w tym dniu w Budynku C odbyła się domówka z okazji Dnia Kobiet.


 

SZCZEPIENIA PRZECIWKO COVID- 19

      W miesiącu styczniu i lutym 2021 r. nasi mieszkańcy oraz pracownicy zostali zaszczepieni przeciwko COVID-19. Szczepienia w naszym DPS-e cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Zarówno mieszkańcy jak i pracownicy  zostali zaszczepieni szczepionką Pfizer. Wśród mieszkańców na szczepienie zgodziło się aż 98 % mieszkańców (2 osoby nie wyraziły zgody). 4-ech  nowoprzyjętych mieszkańców nadal oczekuje na przyjęcie pierwszej dawki szczepionki. Wśród pracowników spośród 74 osób 69 tj. ponad 93 %  zdecydowało się, że chce się zaszczepić. Większość z nas miała obawy, czy zgodzić się na szczepienie, co jest ludzkie. Ostateczną decyzję o zaszczepieniu podjęliśmy solidarnie, gdyż czujemy się odpowiedzialni za osoby, które są pod naszą opieką. Wiemy, że nie wszyscy mieszkańcy będą mogli otrzymać szczepionkę. Jedynie 5-u pracowników naszego DPS-u nie wyraziło zgody na szczepienie. Niestety 18 osób z personelu  nadal oczekuje na rozpoczęcie procesu szczepienia. Osoby te maja przyjąć pierwszą dawkę szczepionki w miesiącu marcu b.r. Opóźnienie w szczepieniach jest spowodowane brakiem dostępności szczepionek. Dziś mija tydzień od przyjęcia przez nas drugiej dawki szczepionki.  Proces szczepienia w naszym DPS-e przebiegał bardzo sprawnie i nie odnotowano żadnych poważniejszych komplikacji poszczepiennych. Nasz DPS należy do nielicznych DPS-ów na który nie nakładano kwarantanny. Oznacza to, że w  naszym domu nie doszło do masowych zakażeń koronawirusem. Ostatni rok był dla nas szczególnie trudny. Dzięki szczepieniom wierzymy, że teraz zaświeci dla nas słońce smile i nasz los się odmieni.

Anna Milian- dyrektor DPS w Miliczu 


 

ANIELSKI PREZENT

       Każdy ma swojego anioła stróża a my no cóż, mamy ich wielu! W dniu 24 lutego 2021 r. otrzymaliśmy (już po raz drugi) ponad 100 pięknych porcelanowych kubków z wizerunkiem aniołka. Dary przekazał nam nasz zaprzyjaźniony darczyńca Pan Ryszard Spychalski.


 

WALENTYNKI

    W dniu 14 lutego b.r.  obchodziliśmy „Walentynki”.  Jest to święto zakochanych. Mieszkańców naszych  w tym dniu odwiedziły Panie Walentynki. Panie przekazały naszym podopiecznym Kartki Walentynkowe  oraz słodycze. Tym razem upominki i Walentynki  dla mieszkańców otrzymaliśmy od Szkolnego Koła Wolontariackiego  działającego przy SP2 w Miliczu za co serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy wsparli tą akcję.


 

WALENTYNKOWA NIESPODZIANKA

     W dniu 11 II 2021 r. zostaliśmy obdarowani dużą ilością słodyczy, które zgodnie z życzeniem darczyńców zostaną  przekazane naszym mieszkańcom w dniu 15 lutego. Dary zbierali członkowie Szkolnego  Koła Wolontariatu działającego przy SP 2 w Miliczu. Koordynatorem tej akcji była Pani Bożena Lech- opiekun SKW. Uczniowie  zaangażowali swoich kolegów, znajomych, rodziny, przyjaciół. Do zbiórki dołączyli także  uczniowie  Szkoły Podstawowej z Sułowa  oraz delikatesy „Piotruś Pan”. Serduszka Walentynkowe wykonały: Patrycja Tymoczko, Nikola Gruca, Alicja Kawaler, Julia i Philipp Reimannowie, Karolina Klauza, Julia Małecka, Ewelina Maćkowiak. Paczki dla naszych mieszkańców pakowały: Ewelina Maćkowiak, Patrycja Grochowicka, Nikola Gruca, Alicja Kawaler, Agata Miś, Karolina Grabowska oraz Marysia Badłak (wnuczka Pani Bożeny Lech). Zebrane dary do naszego DPS-u przywiozły: P. Bożena Lech, Patrycja Grochowicka i Martyna Sierpińska. W akcję zaangażował się też  Pan Przemek Grochowicki. W imieniu mieszkańców i pracowników serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które uczestniczyły w tej akcji.

Anna Milian- dyrektor DPS w Miliczu