JESTEŚMY ZDROWI !!!

     3 czerwca 2020 r. na polecenie Wojewody Dolnośląskiego pracownicy Domu Pomocy Społecznej w Miliczu zostali przebadani na obecność COVID-19.  Łącznie w tym dniu przebadano 80 osób. Serdecznie dziękujemy żołnierzom z 16 Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej za profesjonalne i sprawne przeprowadzenie badań. Dziękujemy również Panu Rafałowi Nowakowi z milickiego Sanepidu za życzliwość i duże wsparcie w czasie oczekiwania na wyniki badań.


 

SZCZĘŚCIE, RADOŚĆ I UŚMIECH – I TAK TRZYMAĆ!

    Zajęcia z biblioterapii i nie tylko, prowadzone w naszym domu przez instruktora k.o. W nietypowych trudnych czasach odbywają się indywidualnie w pokojach mieszkańców. Od niedawna również na balkonach, z których nasi podopieczni mają piękne widoki. Ostatnio podziwialiśmy przyrodę, rozmawialiśmy o szczęściu i radości a także wspólnej modlitwie. Dodatkowo miłej atmosferze sprzyjają dekoracje oraz piękne kwiaty w całym domu.

Na zdjęciach widzimy: Panią Antosię i Panią Janinę, które oglądają róże rosnące przy ich balkonach oraz wiewiórkę- są one częstymi gośćmi w naszym ogrodzie. Pani Emilia codziennie ma gościa i jest nim piękny gołąbek a Pani Cecylia - nasza Góraleczka prezentuje nam książkę, w której jest ilustracja jej rodzinnego domu.


 

ŚW. JAN PAWEŁ II NA ZAWSZE W NASZYCH SERCACH

     Maj - to miesiąc w którym odmawiamy Litanię Loretańską i śpiewamy pieśni Maryjne, które tak uwielbiał Papież Jan Paweł II. Nasi mieszkańcy pamiętają o Ojcu Świętym, zwłaszcza w tych trudnych chwilach 27.05.2020 r. odbyły się zajęcia indywidualne dla mieszkańców p. n.: " Pamiętamy Ojcze Święty" w ramach zajęć instruktor KO przedstawiła bogaty wybór książek o Janie Pawle II lub napisanych przez samego Ojca Świętego. Odbyły się ciekawe rozmowy i dyskusje o naszym Papieżu polegające na wspomnieniach. Nasza mieszkanka, pani Cecylia, która jest rodowitą góralką znała osobiście Karola Wojtyłę, ponieważ przyjeżdżał z grupą młodzieży do jej miejscowości na spływy kajakowe Dunajcem.


 

WIOSENNY KONKURS PLASYCZNY

       W niecodziennych okolicznościach odbył się nasz wiosenny konkurs plastyczny. Komisja konkursowa wyłoniła następujących zwycięzców: P. Antoni (I miejsce), P. Helenka i P. Krysia ( II miejsce) oraz P. Beatka (III miejsce). Wszystkim mieszkańcom biorącym udział w konkursie gratulujemy talentów plastycznych.

 


 

WIELKANOC 2020 r.

Wielkanoc to czas otuchy i nadziei. Czas odradzania się wiary w siłę Chrystusa i drugiego człowieka.

Życzymy, aby Święta Wielkanocne przyniosły radość oraz wzajemną życzliwość. By stały się źródłem wzmacniania ducha. Niech Zmartwychwstanie, które niesie odrodzenie, napełni Was pokojem oraz da siłę w pokonywaniu trudności i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość.

życzą:

Anna Milian – dyrektor DPS-u wraz z pracownikami i mieszkańcami

       Kochani krewni naszych mieszkańców, wolontariusze, znajomi, dla nas - pracowników i mieszkańców jest to szczególnie trudny czas. Od 7 tygodni świadomie odizolowaliśmy się od świata zewnętrznego. W tym roku po raz pierwszy w historii domu nie zasiądziemy do wspólnego Śniadania Wielkanocnego, nie zaprosiliśmy gości, nie wysyłaliśmy kartek świątecznych, nie robiliśmy stroików… Podejmujemy wiele trudnych działań i decyzji, żeby chronić naszych mieszkańców.  Od kilku tygodni nasze cudowne Panie w zaciszu domu szyją maseczki ochronne. Od wielu dni wszyscy pracownicy i mieszkańcy chodzą w maseczkach jednorazowych.  Trudno nam było przyzwyczaić się do takiego widoku. Życie nasze w DPS-e jest teraz całkiem inne. Ze względów bezpieczeństwa praktycznie całe życie toczy się w pokojach mieszkańców. Obecnie jedynie kilka osób opuszcza swój pokój i jak nie trudno się domyśleć są to palacze. Teraz nasi podopieczni mają jeszcze więcej czasu na odpoczynek, oglądanie telewizji, jak i na rozmowy z telefoniczne z bliskimi. Cieszymy się, że mamy bardzo dobre warunki lokalowe. Wewnątrz budynku jest patio, a przy każdym pokoju balkon. Dzięki czemu możemy korzystać ze świeżego powietrza nie wychodząc na zewnątrz. Staramy się, żeby to życie wyglądało w miarę normalnie. Pomimo niedoborów kadrowych pracownicy udekorowali wejście przed DPS-em, jak i wnętrze domu. Chociaż prawdopodobnie wielu z nich nie zdążyło z przygotowaniami do świąt we własnym domu. Staramy się jak możemy, żeby to życie było jak najbardziej normalne. Trwa na FB  i stronie internetowej nasza zbiórka środków ochronnych i czystości a także zbiórka finansowa (w poście poniżej możecie dowiedzieć się, jak nam pomóc). Cieszymy się ze wszystkich darów serca przekazanych na nasz dom. Wczoraj jak zawsze nasz pan Marian grał w warcaby z kolegą. Pani Tereska nieustannie pilnuje, żeby nikt nie wychodził z pokoju bez maseczki ochronnej. Solidarnie, więc też nosimy je po pracy.  Dzisiaj Pan Stasiu miał swoje 90 urodziny, były inne niż wszystkie, które obchodził w swoim życiu. Pracownicy nasi odśpiewali mu w patio 100 lat. Były życzenia, a nawet skromny upominek. Rano też Pan Stasiu rozmawiał na Messengerze ze swoimi bliskimi. Mówił, że te urodziny były wyjątkowe! W tym trudnym czasie towarzyszą nam różne emocje. Jesteśmy jednak dobrej myśli, że uda nam się uchronić naszych podopiecznych. Dziękujemy Wam kochani za pomoc rzeczową i finansową, za każde dobre słowo i troskę.

Na zdjęciu nasz dzisiejszy jubilat (na potrzeby zdjęcia chwilowo bez maseczki ochronnej).